Październik miesiącem Różańca Świętego

Modlitwa  różańcowa   jest  wielkim skarbem Kościoła. Jednoczy ludzi, którzy odmawiając różaniec,   rozważają   tajemnice   życia   Jezusa  i  Maryi,  ubogacają   swoją  duchowość i  wypraszają  potrzebne  łaski.  Różaniec  jest  modlitwą,  która  może  zdziałać  cuda!

rozaniec

Modlitwa  różańcowa  była  szczególnie  bliska   św.  Janowi  Pawłowi  II,  który  powiedział:

Jeśli  pragniecie  przez  kilka  chwil  być bliscy  sercu  Papieża,  łączmy  się  w  modlitwie różańcowej,  w  której  polecam  was  wszystkich  Maryi  Pannie;   pragnąłbym, byście  wy również  mnie  polecali  Jej  w  ten  sposób.

Papież  Pius IX zapytany, jaki jest największy skarb  Kościoła,  wyciągnął  z kieszeni  różaniec  i  powiedział: Oto jest największy skarb Kościoła!

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w kościołach naszej Parafii, którą wspólnie będziemy odmawiać wg poniższego porządku:

– w tygodniu:
Sucha – 17.00     Książ Śląski – 17.00     Zatonie – 18.00     Ługi – 16.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.