Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

"Sucha - kronika wsi" Tadeusza Radzkiego


Ukazała się długo wyczekiwana książka Tadeusza Radzkiego "Sucha - Kronika wsi", która jest swoistego rodzaju monografią historyczną opisującą dzieje tej miejscowości.

Sucha 1

Trwa Rok Jubileuszowy 200-lecia kościoła św. Marcina w Suchej, który od 1945 roku przynależał do Parafii Ługi.

Jednym z ważnych akcentów obchodów tego jubileuszu jest właśnie wydanie książki opisującej historię miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem tej świątyni. Znajdziemy tu nie tylko dzieje wsi przed II wojną światową, ale również historię powojennego osadnictwa na tych terenach. Dużo miejsca autor poświęcił kościołowi na ziemiach zachodnich, a szczególnie temu najważniejszemu w Suchej kościołowi św. Marcina. W tej publikacji znajdziemy wiele szczegółow dotyczących historii Parafii Ługi. Osobne miejsce autor poświęcił administracji publicznej, historii o której już niewielu pamięta. Znajdziemy tu historię Gminy Racula i Gminy Zielona Góra.

Sucha 2

Książka ta jest bardzo ciekawą pozycją opisującą kompleksowo całą historię Suchej, bogato zdobioną ilustracjami i komentarzem autora. Zachęcamy do zapoznania się z nią, a autorowi gratulujemy pomysłu i wielkiego zaangażowania w jej przygotowaniu.