Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Wspólne kolędowanie 2022


Jedną z form duszpasterskich, która daje sposobność nawiązania bliższych kontaktów z wiernymi i zaznajamiania się z ich codziennymi sprawami, jest wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Zwyczaj ten wywodzi się ze średniowiecza. Wówczas bowiem powstawały pierwsze parafie katolickie w Polsce.

Wizyta

Dzisiaj wizyta duszpasterska - według Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r. - jest jednym z obowiązków proboszcza. Winien on nawiedzać rodziny, uczestnicząc w ich troskach, zwłaszcza w niepokojach i smutku, umacniając je w Panu, a jeśli w czymś nie domagają, powinien roztropnie to korygować. Wierni natomiast powinni pamiętać, że kapłan, idąc na wizytę duszpasterską, naśladuje samego Chrystusa, który oprócz przemówień do tłumów i mniejszych grup ludzi, odwiedzał również jednostki i rodziny (fragment art. ks. Jacka Szostakiewicz - www.niedziela.pl).

W 2022 roku typowej Wizyty Duszpasterskiej w domach nie będzie, ale zapraszam na wspólne kolędowanie podczas nabożeństw w kościołach naszej Parafii. W tym tygodniu szczególnie pragnę zaprasić Parafian z poszczególnych miejscowości na Msze św. w intencji Rodzin, Błogosławieństwo Kolędowe i wspólne kolędowanie - ogłosił ks. Andrzej Woch, nasz Proboszcz.

PLAN NABOŻEŃSTW W PARAFII ŁUGI NA 2022 ROK

2022-01-11 wtorek o 18:00 - kościół św Wawrzyńca - mieszkańcy ŁUGÓW

2022-01-12 środa o 18:00 - kościół Matki Bożej Częstochowskiej - mieszkańcy ZATONIA

2022-01-13 czwartek o 18:00 kościół św. Wawrzyńca - mieszkańcy CZASŁAWIA

2022-01-14 piątek o 18:00 kościół św. Jana Chrzciciela - mieszkańcy KSIĄŻA ŚLĄSKIEGO

2022-01-15 sobota o 18:00 kościół Matki Bożej Częstochowskiej - mieszkańcy BARCIKOWIC oraz MARZĘCINA

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach.