Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Parafialne Uroczystości Odpustowe w Ługach


W środę 10 sierpnia odbyły się w ługowskiej świątyni Parafialne Uroczystości Odpustowe ku czci św. Wawrzyńca.

Lugi odpust 01

Uroczystą Eucharystię poprowadził ks. kan. Jan Pawlak, dziekan Dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze, dekanatu do którego należy nasza parafia.

Lugi odpust 03

Podczas wygłoszonej homilii ks. Jan przybliżał nam postać św. Wawrzyńca wskazując na ważne okresy w jego życiu jako człowieka, diakona i męczennika.

Święty Wawrzyniec uczy nas jak kochać, jak trwać przy Jezusie, jak pokonywać swoje słabości po to, aby na wieki żyć w szczęśliwości Bożej. - mówił ks. Jan.

Lugi odpust 06

Kościół parafialny w Ługach pw. świętego Wawrzyńca na tą uroczystość został pięknie udekorowany, odświętny wystrój, flagi przed świątynią, profesjonalizm śłużby liturgicznej, lektorów i psalmistów, to wszystko nadawało wyjątkowy charakter temu świętu.

Lugi odpust 05

Nad wszystkim czuwał nasz proboszcz ks. Andrzej Woch oraz niezłomna pani Wiesława. Na zakończenie odmówiona zaostała litania do św. Wawrzyńca, a następnie w procesji z Najświętszym Sakramentem wyruszyliśmy w procesji dookoła kościoła.

Lugi odpust 09

Dziękujemy ks. kan. Janowi Pawlakowi za koncelebrowanie tym uroczystościom, za wygłoszone Słowo Boże oraz wszelką życzliwość. Dziękujemy również naszemu Proboszczowi ks. Andrzejowi za tak szczegółowe przygotowanie uroczystości, również uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił na ługowskim cmentarzu. Wszystkim osobom przygotowującym tą wyjątkową uroczystość serwcznie dziękujemy.