Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Zróbcie wszystko cokolwiek mój Syn wam powie - Uroczystości Odpustowe w Zatoniu


26 sierpnia obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej - to święto patronalne kościoła w Zielonej Górze-Zatoniu. W tym dniu na cmentarzu w Zatoniu odprawiona została uroczysta Msza Święta polowa. Ks. Andrzej Woch Proboszcz naszej parafii oraz wierni z miejscowości należących do kościoła w Zatoniu modlili się za wszystkich zmarłych parafian pochowanych na tutejszym cmentarzu.

Zatonie odpust 13 Zatonie odpust 15

Zatonie odpust 16 Zatonie odpust 14

Zaś w niedzielę 28 sierpnia odprawiona została uroczysta Msza Święta odpustowa w intencji wszyskich mieszkańców Zatonia, Barcikowic i Marzęcina. Eucharystia koncelebrowana była przez ks. Piotra Rutę wikariusza bratniej parafii Matki Bozej Częstochowskiej w Zielonej Górze oraz przez ks. Andrzeja Wocha naszego Proboszcza.

Zatonie odpust 01

W Słowie Bożym ks. Piotr podkreślał znaczenie Maryji w życiu Kościoła.

Na Jasnej Górze mamy Matkę. Jest to Matka troskliwa tak, jak w Kanie Galilejskiej. Jest to Matka wymagająca tak, jak każda dobra matka powinna być. Jest to równocześnie Matka wspomagająca. W tym się wyraża potęga jej macieżyńskiego serca. - mówił ks. Piotr.

Zatonie odpust 07 Zatonie odpust 05

Zatonie odpust 06

Dziękujemy Panu Bogu za obecność Maryji w życiu Kościoła, w życiu chrześcijan, w życiu Polaków. Dziękujemy za te wszystkie modlitwy, które przez Jej wstawiennictwo, również i w tym kościele, zostały wysłuchane. Chcemy ufać, aby to wstawiennictwo Maryji trwało, ale też, aby z odzewem z naszej strony spotkały się słowa Maryji skierowane również do nas Zróbcie wszystko cokolwiek mój Syn wam powie. - zakończył ks. Piotr.

Zatonie odpust 09

Piękne słowa Maryji podkreślane przez ks. Piotra powinny stanowić dla nas wyzwanie do kierowania się w życiu przede wszystkim Słowem Bożym. Na zakończenie Mszy Świętej odmówiliśmy litanię do Matki Bożej Częstochowskiej, a ks. Piotr udzielił wszystkim Bożego Błogosławieństwa. Pogoda niestety nie pozwoliła przeprowadzić procesji wokół kościoła.

Zatonie odpust 10 Zatonie odpust 11

Dziękujemy ks. Piotrowi Rucie za odprawienie w naszej intencji uroczystej Mszy Świętej, za wygłoszone Słowo Boże i modlitwę. Ks. Andrzejowi naszemu Proboszczowi dziękujemy za te dwudniowe spotkania i wspólną modlitwę - na cmentarzu i na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim, którzy przygotowali te uroczystości oraz zadbali o piękno naszej maryjnej świątyni dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i przybyli na te uroczystości podkreślając swoją wiarę i oddanie.