Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Bóg objawia się w naszych czasach


W uroczystość Objawienia Pańskiego zwanego powszechnie świętem Trzech Króli odprawiono w zatońskim kościele wyjątkową Mszę Świętą. To za sprawą przybyłych na tę eucharystię małych artystów z Przedszkola w Zatoniu wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami i dziadkami. Wszystkich serdecznie powitał ks. Andrzej Woch Proboszcz naszej parafii.

Objawienie 01

W pięknej scenerii zatońskiej świątyni mali artyści chcieli zaprezentować mieszkańcom przygotowane przedstawienie jasełkowe i wspólnie kolędować nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. Zanim to nastąpiło odprawiona została Msza Święta.

Objawienie 02

W trakcie homilii ks. Andrzej przywoływał istotę święta Objawienia Pańskiego. Objawienie Pańskie kojarzy nam się z objawieniem prawdy.

- Jaką prawdę objawia nam Bóg w nowonarodzonym Jezusie Chrystusie? Jest to bardzo radosna dla nas prawda. Prawda, że Bóg bardzo nas kocha, chce być blisko nas, więcej - staje się jednym z nas, człowiekiem narodzonym z Maryji. - wyjaśniał ks. Andrzej.

- Dzisiaj również się nam objawia. Bóg się objawia tu i teraz, w naszym świecie, nieidealnym, tam gdzie jest wojna i tam gdzie człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Tak, jak dawniej, tak i teraz Jezus objawia się w naszym świecie. - mówił nasz Proboszcz.

 Objawienie 04 Objawienie 03

W trakcie uroczystości wspólnie śpiewaliśmy kolędy intonowane przez p. Natalię. A po zakończeniu uroczystości mali artyści z zatońskiego przedszkola wraz z p. Małgosią i p. Izą oraz p. Michałem zaprezentowali nam przygotowane Jasełka. Historia narodzin Jezusa Chrystusa i przybycia do Betlejem trzech mędrców ze wschodu została pięknie zaprezentowana przez przedszkolaków. Ich występ przeplatany był śpiewem kolęd do którego to chętnie włączali się wierni w kościele. Na zakończenie gromkimi brawami nagrodzili małych artystów.

Objawienie 10

 Objawienie 09 Objawienie 12

Objawienie 13 Objawienie 18

Objawienie 21 

Dziękujemy wychwawcom Przedszkola w Zatoniu za zaprezentowanie nam przygotowanych Jasełek i uświetnienie uroczystości Objawienia Pańskiego.