Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
  • Kościół w Książu Śląskim
    Kościół w Książu Śląskim
  • Kościół w Ługach
    Kościół w Ługach
  • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
    Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Otwórzmy serca przed Bogiem - Popielec w Zatoniu


Środą popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten szczególny czas ma zachęcić nas katolików do podjęcia osobistego nawrócenia, aby jak najlepiej przygotować się do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

W wieczornym klimacie odprawiona została w kościele MB Częstochowskiej uroczysta Msza Święta, tórej przewodniczył nasz Proboszcz ks. Andrzej Woch.

srodapop 03

Post jest czasem w którym mamy wystawić swoje serce, mamy otworzy je na działanie Bożej łaski. I serce, i moje jest tutaj bardzo istotne. - rozpoczynał homilię ks. Andrzej.

srodapop 02  srodapop 04

Chrystus nie znając grzechu stał się dla nas grzechem. On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, On był przybity za nasze grzechy i zdruzgotany za nasze winy. To Chrystus jest tym, który leczy nasze serca. Dlatego w czasie Wielkiego Postu będziemy patrzeć się na tego, który był wzgardzony, odepchnięty - bo to wszystko dla nas, dla naszego zbawienia. I taki piękny czas rozpoczynamy dzisiaj. - mówił nasz Proboszcz.

srodapop 06 srodapop 07

Podczas Mszy nastąpił obrzęd posypania głów popiołem, który oznacza żałobę i pokutę. Obrzędowi towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

srodapop 01

Na ten szczególny czas przygotowano piękną wielkopostną dekorację. Ksiądz Proboszcz zaprasza na nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gożkich Żali, które odprawiane będą przed Mszami w kościołach naszej parafii. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych spotkaniach. W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu tuż po Niedzieli Palmowej zorganizowane zostaną Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące nas bezpośrednio do Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.