Ogłoszenia parafialne - 24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24 STYCZNIA 2021

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

• Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek wzywa nas, aby pokazać jaką cześć Kościół i wierni oddają Słowu Pana.

• W grudniu Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał 100 tys. złotych, ale potrzeby są o wiele większe. Dzisiejszy dzień w Polsce  jest „Dniem solidarności z Chorwacją” - po Mszy św. na ten cel można złożyć swoją ofiarę do puszki.

• Zakończyła się tegoroczna Wizyta Duszpasterska. W tym roku nie było tradycyjnych odwiedzin w domach. Bardzo dziękuje za wspólną modlitwę na wieczornych Mszach św. oraz za wspólne spotkania przy domostwach.

• Od jutra rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe bp. Adama Dyczkowskiego oraz bp. Antoniego Stankiewicza.

Poniedziałek 25 stycznia w Zielonej Górze

Msza św. żałobna w intencji śp. bp. Adama Dyczkowskiego zostanie odprawiona w poniedziałek
    25 stycznia o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Trumna z ciałem zmarłego pasterza zostanie wystawiona o godz. 9.00.

•    od godz. 9.00 – Okazja do prywatnej modlitwy i możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej;
    •    godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa;
    •    godz. 12.00 – Msza św. żałobna pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Stefana Regmunta;
    •    Przejazd do granic miasta w asyście policji.

Wtorek, 26 stycznia w Gorzowie

•    godz. 10.00 – Modlitwa różańcowa;
    •    godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego z homilią bp. Pawła Sochy;
    •    Po Mszy św. – Przejazd do katedry gorzowskiej w asyście policji;
    •    Złożenie trumien w krypcie katedralnej.
    Podczas uroczystości żałobnych w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. obowiązuje limit uczestników.
    Wtorkowa Msza św. pogrzebowa będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wielkopolski.

• Parafii św. Antoniego w Nowej Soli organizuje trzydniowy kurs przedmałżeński w dniach od 5 do 7 lutego. Zapisy przez stronę internetową tej parafii.

• Zapraszam do lektury aktualnych tygodników Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

• Kancelaria Parafialna jest nieczynna – w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.

• Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele (…)

Na kolejny tydzień nowego 2021 roku, niech Pan Bóg nas chroni i niech nam Błogosławi.

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

31.01.2021

8.45 Za + Katarzynę i Mariana.
11.30 Dziękczynno błagalna w intencji ks. Grzegorza Mikołajczyka.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

31.01.2021

• Za + Helenę Wodo – w 4 rocznicę śmierci.
  • Za + Jana Buczyńskiego – w miesiąc po śmierci i pogrzebie.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

30.01.2021

Msza św. Niedzielna.

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz o łaskę światła wiary dla Syna Mariusza.

31.01.2021

11.00 Za + Teresę i Józefa Nowickich oraz za zmarłych Rodziców z obojga stron.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

31.01.2021

Za + Zygmunta Mikołajczaka – w 2 rocznicę śmierci.