Ogłoszenia parafialne - 7 marzec 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 7 MARZEC 2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• W dalszym ciągu aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w kościele w Niedzielnej Mszy św. W związku ze wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem w naszym regionie, przestrzegajmy norm sanitarnych i zasłaniajmy usta i nos oraz zachowujmy dystans.
  • Dzisiaj I Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca a w następną Niedzielę na znak bliskości Świąt Wielkanocnych w kościołach zostaną zasłonięte krzyże.
  • Od dzisiejszej Niedzieli o godz; 10.30 TVP Gorzów Wielkopolski będzie transmitowała Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne, natomiast od poniedziałku do środy o godz: 19.00.
  • Droga Krzyżowa w tygodniu wg stałych godzin – zapraszam do wspólnej modlitwy dorosłych oraz dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  • Gorzkie Żale śpiewamy 15 minut przed Niedzielną Mszą św.
  • Po raz kolejny prosimy członków i sympatyków stowarzyszenia Nasze Zatonie o włączenie się do organizowanej przez nas akcji „Wielkanocna Świąteczna Paczka” Chcemy pomóc najbardziej potrzebującym, osobom samotnym i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Za dwa tygodnie w sobotę 20 marca w godzinach od  16.00 – 18.00 do oranżerii prosimy o przynoszenie  produktów żywnościowych: mąkę, kasze, ryż, olej, konserwy itp. oraz chemii gospodarczej, środków  czystości i kosmetyków. Przyniesione przez was dary podzielimy i spakujemy do paczek które trafią do najbardziej potrzebujących osób  jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.
  • Za trzy tygodnie w piątek 26 marca przed Niedzielą Palmową, po raz kolejny wyruszy z naszej Parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa o nazwie „ Księżna Dorota” rozpocznie 44 kilometrową wedrówkę Mszą św. o godz: 17.00 – szczegóły trasy i zapisy poprzez stronę edk.org.pl
  • Przez cały czas Wielkiego Postu w kościele w Zatoniu, można składać Jałmużnę Postną jako wsparcie na przeprowadzenie operacji ratującej życie małej Ani.
  • W Ługach Jałmużnę Postną złożoną do skarbonki przekażemy na kwiaty i dekoracje świąteczną w kościele parafialnym
  • Kancelaria Parafialna jest nieczynna – w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele (…)
  • Dziękuję za Waszą ofiarność tę na tacę, jak i również za ofiary przekazywane na konto parafialne, które wspierają bieżącą działalność Naszej Parafii.

Bardzo Dziękuję Parafianom i Gościom za wspólne przeżycie Eucharystii.

Na III tydzień Wielkiego Postu nas i naszych bliskich, niech Pan Bóg chroni i Błogosławi.

ZIELONA GÓRA – SUCHA

kościół św. Marcina z Tours

10.03.2021

17.00 W intencji Panu Bogu wiadomej.

14.03.2021

8.45 Dziękczynno błagalna w intencji Asi i Gabrysi.

Za + Halinę i Jerzego Janiszewskich.

Za + Bronisławę i Władysława Mączko.

KSIĄŻ ŚLĄSKI

kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela

11.03.2021

Za Parafian.

14.03.2021

10.00 Za + Bożenę i Aleksandra Starosta.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE

kościół Mariacki

9.03.2021

17.00 Za Parafian.

12.03.2021

Za Parafian.

13.03.2021

Chrzest dzieci.

Msza św. Niedzielna.

14.03.2021

11.00 Za + Władysławę i Józefa Grala.

ŁUGI

kościół parafialny św. Wawrzyńca

12.03.2021

Sakrament Pokuty.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

14.03.2021

Za + Wiesława Szwarc – intencja od Żony i Synów z Rodzinami.