Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Ogłoszenia parafialne - 22 maja 2022


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. WAWRZYŃCA W ŁUGACH

ul. ZATONIE – KOŚCIELNA 3
66-004 ZIELONA GÓRA

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 22 MAJA 2022

 • Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim - dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni krzyżowe.
 • W tygodniu: we wtorek – św. NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 • Trwają Nabożeństwa Majowe, na które serdecznie zapraszamy.
 • Dziś o godz. 10.30 I Komunia św. w Zatoniu, w niedzielę, 29 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - w Książu Śląskim o godz. 10.30 i w Ługach o godz. 12.00. Dzieci oraz ich rodziny polecajmy w naszych modlitwach, prosząc by ta uroczystość była głębokim przeżyciem religijnym. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. w intencji dziecka Pierwszokomunijnego i do modlitewnego towarzyszenia mu w tym „wyjątkowym wydarzeniu”.
 • W czwartek w naszych modlitwach i życzeniach będziemy pamiętać o naszych Mamach.
 • 29 maja /za tydzień!!!/ ze względu na I Komunię św. w Książu Śląskim będzie wyjątkowa zamiana godzin niedzielnych Mszy św. pomiędzy Książem a Zatoniem. Zatonie o godz. 9.00, zaś Książ Śl. o  godz. 10.30. Msza św. niedzielna w sobotę 28 maja będzie o godz. 18.00 w Książu Śl. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. W SOBOTĘ W ZATONIU!
 • Osoby chcące skorzystać we Mszy św. zapraszam do Książa Śl.
 • Zachęcam do nabywania tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.
 • W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w piątek od 18.00 do 19.00.
 • Dziękuję za dbałość o nasze świątynie (…)
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Dziękuję za wspólnie przeżytą Eucharystię.

Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie Solenizantom i Jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa oraz Dobrego Tygodnia.

 


 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW.

 

KSIĄŻ ŚLĄSKI - kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela

NIEDZIELA       22.05.2022

9.00

+ Andrzej SZAFERSKI /2 rocz. śm./

     

CZWARTEK       26.05.2022

17.00

+ Józefa JASTRZĘBSKA /7 rocz. śm. i z ok. Dnia Matki/

SOBOTA             28.05.2022

!!! 18.00

 

NIEDZIELA       29.05.2022

!!! 10.30

Dziękczynno-błagalna z ok. I Komunii św. Agaty, Janów oraz Natana. Podziękowanie za dar pełnego uczestnictwa we Mszy św. oraz prośba o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci, ich bliskich i rodziców chrzestnych.

ZIELONA GÓRA – ZATONIE  kościół Mariacki

SOBOTA             21.05.2022

18.00

+ Helena /14 rocz. śm./

NIEDZIELA       22.05.2022

10.30

Dziękczynno-błagalna z ok. I Komunii św. Martyny, Nikoli, Karola, Gabrieli, Mai, Michała, Oliwiera, Jakuba i Niny. Podziękowanie za dar pełnego uczestnictwa we Mszy św. oraz prośba o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci, ich bliskich i rodziców chrzestnych.

ŚRODA               26.05.2022

17.00

int. wolna

PIĄTEK              28.05.2022

17.00

int. wolna

!!! SOBOTA             28.05.2022

18.00

Msza św. niedzielna odprawiona zostanie w Książu Śl.

NIEDZIELA        29.05.2022

!!! 9.00

int. wolna

ŁUGI - kościół parafialny św. Wawrzyńca

NIEDZIELA       22.05.2022

12.00

Dziękczynno-błagalna w int. p. Malwiny z ok. 30 rocz. urodzin. Podziękowanie za dotychczasowe Boże  błogosławieństwo z prośbą o dalsze potrzebne łaski i opiekę NMP nad Solenizantką i Jej bliskimi.                

WTOREK            24.05.2022

17.00

+ Zenon

NIEDZIELA       29.05.2022

12.00

Dziękczynno-błagalna z ok. I Komunii św. Wojciechów, Zofii, Adama, Mai, Igora, Len, Wiktora, Eryka i Neli. Podziękowanie za dar pełnego uczestnictwa we Mszy św. oraz prośba o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci, ich bliskich i rodziców chrzestnych.

 
 
 
 
 
 
 

·         Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.

·         W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim - dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni krzyżowe.

·         W tygodniu: we wtorek – św. NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza, prezbitera.

·         Trwają Nabożeństwa Majowe, na które serdecznie zapraszamy.

·         Dziś o godz. 10.30 I Komunia św. w Zatoniu, w niedzielę, 29 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - w Książu Śląskim o godz. 10.30 i w Ługach o godz. 12.00. Dzieci oraz ich rodziny polecajmy w naszych modlitwach, prosząc by ta uroczystość była głębokim przeżyciem religijnym. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. w intencji dziecka Pierwszokomunijnego i do modlitewnego towarzyszenia mu w tym „wyjątkowym wydarzeniu”.

·         W czwartek w naszych modlitwach i życzeniach będziemy pamiętać o naszych Mamach.

·         29 maja /za tydzień!!!/ ze względu na I Komunię św. w Książu Śląskim będzie wyjątkowa zamiana godzin niedzielnych Mszy św. pomiędzy Książem a Zatoniem. Zatonie o godz. 9.00, zaś Książ Śl. o  godz. 10.30. Msza św. niedzielna w sobotę 28 maja będzie o godz. 18.00 w Książu Śl. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. W SOBOTĘ W ZATONIU! Osoby chcące skorzystać we Mszy św. zapraszam do Książa Śl.

 • Zachęcam do nabywania tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.

·         W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w piątek od 18.00 do 19.00.

 • Dziękuję za dbałość o nasze świątynie (…)

·         Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.