Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Ogłoszenia parafialne - 7 sierpnia 2022


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. WAWRZYŃCA W ŁUGACH

ul. ZATONIE – KOŚCIELNA 3
66-004 ZIELONA GÓRA

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 7 SIERPNIA 2022

 • Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 • W tygodniu: poniedziałek – św. Dominika, prez., we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. i M., we środę – św. Wawrzyńca, Diak. i M /Odpust Parafialny/, w czwartek – św. Klary, Dz.
 • Msza św. odpustowa w intencji wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz o opiekę i wstawiennictwo Patrona – św. Wawrzyńca nad naszymi rodzinami odbędzie się w środę, 10 sierpnia o godz. 18.00 w Ługach. Mszy św. będzie przewodniczył oraz homilię wygłosi dziekan dekanatu Podwyższenia Krzyża św. ks. Prałat Jan Pawlak.
 • We wtorek o godz. 18.00 na cmentarzu komunalnym w Ługach odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich zmarłych Parafian i kapłanów - o Boże miłosierdzie i łaskę nieba dla nich.
 • Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie ks. kan. Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.
 • 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: "Aby wszyscy byli jedno". Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową. Od godz. 10.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta. W kolejnej części zapraszamy do odwiedzenia stoisk zorganizowanych przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, jak również skorzystania z posiłku dla pielgrzymów. Obchodom towarzyszyć będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Przewidziano również strefę relaksu dla dzieci i rodziców.
  Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski.
  Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.
 • Intencja Żywego Różańca: za małych i średnich przedsiębiorców.
 • W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w piątek od 17.30 d0 18.30.
 • Sołtys oraz stowarzyszenie „Nasze Zatonie” organizują wspólnie w dniu 20 sierpnia „Dzień Zatonia”. Obchody rozpoczną się o godz. 16 tej na boisku i potrwają do późnych godzin nocnych. W związku z tym zwracamy się do naszych mieszkańców o pomoc w organizacji naszego wspólnego święta. W tym dniu o godz. 10 tej prosimy o przyjście na boisko wszystkich chętnych do pomocy przy rozstawieniu namiotów stołów i ławek. Prosimy również wszystkich, którzy są chętni o upieczenie ciast i przyniesienie je na boisko do przygotowanych lodówek już od godz. 14 tej, [prosimy o podpisanie blach]. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców z rodzinami na wspólne świętowanie. Pełny program imprezy ukaże się w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej.
 • Dziękuję za dbałość o naszą świątynie (…)
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę taca na KUL i IT-F w Zielonej Górze.

 

Dziękuję za wspólnie przeżytą Eucharystię.

Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie Solenizantom i Jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa oraz Dobrego Tygodnia.

 


 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW.

 

 

KSIĄŻ ŚLĄSKI - kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela
NIEDZIELA      07.08.2022 9.00 + + Krystyna, Tadeusz, Janina, Fryderyk
     
CZWARTEK      04.08.2022 17.00 + Grzegorz
NIEDZIELA      14.08.2022 9.00 + + Jolanta i Tadeusz KOZŁOWSCY
ZIELONA GÓRA – ZATONIE   kościół Mariacki
SOBOTA             06.08.2022 18.00 + Mirosław  
NIEDZIELA       07.08.2022 10.30 + + Barbara LEWANDOWSKA /4 rocz. śm./, Wacław Lewandowski oraz Witold AUKSZTOL
ŚRODA              10.08.2022   ODPUST PARAFIALNY W ŁUGACH
PIĄTEK              12.08.2022 17.00 Int. wolna
SOBOTA            13.08.2022 18.00 Int. wolna
NIEDZIELA        14.08.2022 10.30 + + Józefa i Stanisław RADCZYC oraz Piotr i Klara DZIĘGIEL
ŁUGI - kościół parafialny św. Wawrzyńca
NIEDZIELA      07.08.2022 12.00 + Paulina HACZELA
WOREK             09.08.2022 18.00 Msza św. na cmentarzu komunalnym w Ługach w int. wszystkich zmarłych Parafian o Boże miłosierdzie i łaskę nieba.
ŚRODA              10.08.2022 18.00 W intencji wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz o opiekę i wstawiennictwo Patrona – św. Wawrzyńca nad naszymi rodzinami.
NIEDZIELA      14.08.2022 12.00 + + Józef i Franciszka KRZYWNIAK