Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Ogłoszenia parafialne - 14 sierpnia 2022


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. WAWRZYŃCA W ŁUGACH

ul. ZATONIE – KOŚCIELNA 3
66-004 ZIELONA GÓRA

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 14 SIERPNIA 2022

 • Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 • W tygodniu: poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP /Msze św. według porządku niedzielnego, odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów/, w środę – św. Jacka, Prez., w sobotę – św. Bernarda, opata i dK.
 • Znaczenie błogosławieństwa ziół i kwiatów: W Niepokalanej i Wniebowziętej Matce Kościół podziwia i wysławia wspaniały owoc odkupienia i jakby w przeczystym obrazie ogląda to, czym sam pragnie i spodziewa się być. Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy do kościoła, oznaczają duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, którymi Bóg Ją obdarzył. Błogosławieństwo zebranych pędów zbóż, traw, ziół i kwiatów staje się okazją, by skierować nasze prośby o to, by Bóg strzegł nas od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody. Pragniemy, aby owoce ziemi i naszej pracy wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt. Na koniec zaś kierujemy prośbę o wstawiennictwo Maryi, abyśmy schodząc kiedyś z tego świata i niosąc pełne naręcza dobrych czynów /jak niesie się bukiety kwiatów/, zostali przedstawieni przez Najświętszą Dziewicę Wniebowziętą, która została nazwana „najdoskonalszym owocem tej ziemi”.
 • Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i obecność na naszej uroczystości odpustowej z racji św. Wawrzyńca, patrona kościoła parafialnego w Ługach.
 • Dziś w Rokitnie odbywają się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: "Aby wszyscy byli jedno".
 • W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w piątek od 17.30 d0 18.30.
 • Dziękuję za dbałość o naszą świątynie (…)
 • Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiejsza taca na KUL i IT-F w Zielonej Górze.

 

Dziękuję za wspólnie przeżytą Eucharystię.

Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie Solenizantom i Jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa oraz Dobrego Tygodnia.

 


 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW.

 

 

KSIĄŻ ŚLĄSKI - kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela

NIEDZIELA       14.08.2022

9.00

+ + Jolanta i Tadeusz KOZŁOWSCY

PONIEDZIAŁEK 15.08.2022

9.00

+ Maria SKRZYPEK

     

CZWARTEK       18.08.2022

17.00

Int. wolna

NIEDZIELA       21.08.2022

9.00

+ + Stefania, Emilian, Paraskiewia i Stefan

ZIELONA GÓRA – ZATONIE  kościół Mariacki

SOBOTA             13.08.2022

18.00

Int. wolna 

NIEDZIELA        14.08.2022

10.30

+ + Józefa i Stanisław RADCZYC oraz Piotr i Klara DZIĘGIEL

PONIEDZIAŁEK 15.08.2022

10.30

+ + Mieczysław, Marianna, Stanisław i Antonina PRZESPOLEWSCY, Marianna KLIMAS i zmarli z tych rodzin.

ŚRODA               17.08.2022

17.00

Int wolna

PIĄTEK              19.08.2022

17.00

Int. wolna

SOBOTA             20.08.2022

18.00

Dziękczynno-błagalna w int. p. Jolanty i Wiesława z ok. 25 roczn. Ślubu. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych oraz prośba o dalsze Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jubilatów i ich synów.

NIEDZIELA        21.08.2022

10.30

Dziękczynno-błagalna w int. p. Stanisława z ok. 75 roczn. urodzin. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych oraz prośba o dalsze Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Solenizanta i Jego bliskich.   

ŁUGI - kościół parafialny św. Wawrzyńca

NIEDZIELA       14.08.2022

12.00

+ + Józef i Franciszka KRZYWNIAK

PONIEDZIAŁEK 15.08.2022

12.00

+ + Henryka i Józef MAŁY

WOREK              16.08.2022

17.00

Int. wolna

NIEDZIELA       21.08.2022

12.00

+ + Zofia, Mieczysław, Czesław i Józef zmarli z rodziny JANKOWSKICH

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

·         Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

·         W tygodniu: poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP /Msze św. według porządku niedzielnego, odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów/, w środę – św. Jacka, Prez., w sobotę – św. Bernarda, opata i dK.

·         Znaczenie błogosławieństwa ziół i kwiatów: W Niepokalanej i Wniebowziętej Matce Kościół podziwia i wysławia wspaniały owoc odkupienia i jakby w przeczystym obrazie ogląda to, czym sam pragnie i spodziewa się być. Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy do kościoła, oznaczają duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, którymi Bóg Ją obdarzył. Błogosławieństwo zebranych pędów zbóż, traw, ziół i kwiatów staje się okazją, by skierować nasze prośby o to, by Bóg strzegł nas od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody. Pragniemy, aby owoce ziemi i naszej pracy wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt. Na koniec zaś kierujemy prośbę o wstawiennictwo Maryi, abyśmy schodząc kiedyś z tego świata i niosąc pełne naręcza dobrych czynów /jak niesie się bukiety kwiatów/, zostali przedstawieni przez Najświętszą Dziewicę Wniebowziętą, która została nazwana „najdoskonalszym owocem tej ziemi”.

·         Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i obecność na naszej uroczystości odpustowej z racji św. Wawrzyńca, patrona kościoła parafialnego w Ługach.

·         Dziś w Rokitnie odbywają się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: "Aby wszyscy byli jedno".

·         W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w piątek od 17.30 d0 18.30.

 • Dziękuję za dbałość o naszą świątynie (…)

·         Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiejsza taca na KUL i IT-F w Zielonej Górze.