Ogłoszenia parafialne - 20 listopada 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 20 LISTOPADA 2022

• Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła i ostatnia w roku liturgicznym - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przez publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Ta niedziela jest także patronalnym świętem Wyższego Seminarium Duchownego, a także Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  • W tygodniu: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP; we wtorek – św. Cecylii, dz. i m; w czwartek  – św. męczenników Andrzeja Dung-Laci Towarzyszy.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu podczas Mszy świętej błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Zebrane pieniądze przeznaczane są na Seminarium Duchowne.
  • Tegoroczna wizyta duszpasterska (kolędą) będzie miała dwie formy: Zapraszam naszych parafian z konkretnych miejscowości i ulic na wieczorną Msze św. gdzie będzie miała miejsce modlitwa wraz z błogosławieństwem rodzin i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych. Inna forma to zaproszenie księdza do swojego domu/mieszkania w tym celu od następnej niedzieli do świąt Bożego Narodzenia na stoliku przy wyjściu będą wystawione zaproszenia, które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki umieszonej obok.
  • W tygodniu Kancelaria Parafialna czynna w piątek od 17.30 do 18.30.
  • Dziękuję za dbałość o naszą świątynie (…)
  • Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś naszą ofiarą wspieramy WSD. Dziękuję za wspólnie przeżytą Eucharystię.

Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie Solenizantom i Jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa oraz Dobrego Tygodnia.

KSIĄŻ ŚLĄSKI - kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela
NIEDZIELA      20.11.2022 9.00 + Maria RÓŻNIEWICZ /4 rocz. śm./

PIĄTEK           25.11.2022 18.00 + + Czesława GĘSIOR /1 rocz. śm./ oraz Zbigniew BARAŃSKI
NIEDZIELA      27.11.2022 9.00 + + Karol, Anastazja, Franciszka, Mieczysław BIAŁOSKÓRSCY oraz Jan BEREZIUK
ZIELONA GÓRA – ZATONIE   kościół Mariacki
SOBOTA             19.11.2022 18.00 Dziękczynno-błagalna w int. p. Iwony i Piotra Przespolewskich z ok. 25 rocznicy ślubu. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych oraz prośba o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę NMP dla Jubilatów i ich bliskich.
NIEDZIELA       20.11.2022

+ + Stanisław i Józefa RADCZYC oraz Ryszard
ŚRODA              23.11.2022 - -
PIĄTEK              25.11.2022 17.00 + + z rodziny PAWLAK i NAWROCKICH
SOBOTA            26.11.2022 18.00 Dziękczynno-błagalna w int. p. Łukasza i Anety METRYKOWSKICH z ok. rocznicy urodzin. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych oraz prośba o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę NMP dla Solenizantów i ich bliskich.
NIEDZIELA        27.11.2022

+ + Piotr i Klara DZIĘGIEL oraz Józefa i Stanisław RADCZYC