Joomla 3.1 Template by iPage Coupon
 • Kościół w Książu Śląskim
  Kościół w Książu Śląskim
 • Kościół w Ługach
  Kościół w Ługach
 • Kościół w Zielonej Górze - Zatonie
  Kościół w Zielonej Górze - Zatonie

Ogłoszenia parafialne - 21 maja 2023


PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. WAWRZYŃCA W ŁUGACH

ul. ZATONIE – KOŚCIELNA 3
66-004 ZIELONA GÓRA

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 21 MAJA 2023

 • Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w środę  – NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek – św. Filipa Nereusza, Prez.
 • Trwają Nabożeństwa Majowe. W naszych miejscowościach odbywają się w niedzielę przed Mszami św., zaś w dni powszednie po Mszach św.
 • Trwa modlitwa /nowenna/ do Ducha Świętego.
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Dziś w Zatoniu o godz. 10.30 uroczystość I Komunii św. W związku z I Komunią św. w Zatoniu Msza św. w Ługach odbędzie się wyjątkowo o godz. 12.30
 • Za tydzień, 28 maja w Książu o godz. 10.30 /W Zatoniem Msza św. niedzielna w tym dniu o godz. 9.00/ odbędzie się uroczystość I Komunii św., zaś w Ługach o godz. 12.30. Dzieci oraz ich rodziców i chrzestnych otoczmy naszą modlitwą i duchowym wsparciem.
 • ZMIANA GODZIN 28 maja: Zatonie – 9.00, Książ 10.30, zaś w Ługach o 12.30
 • We wtorek włączamy się w inicjatywę zorganizowaną przez parafię Franciszkanów w Zielonej Górze – z Biblią przez 24 godzinny na dobę. Nasi parafianie przez półtorej godziny będą czytali Pismo św. To wydarzenie jest transmitowane na żywo w Internecie.
 • Wspólnota SÓL ZIEMI wraz z Parafią pw. św. MICHAŁA ARCHANIOŁA w Nowej Soli zaprasza na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha  Świętego, które odbędzie się 27 maja o godz. 19.30 w kościele św. Michała. W planach: uwielbienie, konferencja, modlitwa o uzdrowienie i Eucharystia.
 • Kancelaria Parafialna czynna w piątek – po Mszy św. do godz. 18.30
 • Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbywać się będą w naszej parafii w Zatoniu o godz. 19.00, w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Rodzice i chrzestni planujący chrzest dziecka proszeni są o zaplanowanie uczestnictwa w naukach przedchrzcielnych.
 • Dziękuję za dbałość o naszą świątynie (…) Dziękuję za wspólnie przeżytą Eucharystię. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom, a szczególnie Solenizantom i Jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa oraz Dobrego Tygodnia.

 


 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW I INTENCJE MSZY ŚW.

 

 
KSIĄŻ ŚLĄSKI - kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela
NIEDZIELA           21.05.2023 9.00 + + Józefa JASTRZĘBSKA /8 rocz. śm./ oraz Alicja JEŻEWSKA /6 rocz. śm./
CZWARTEK              25.05.2023 17.00 + + Józefa JASTRZĘBSKA /z okazji Dnia Matki oraz dnia urodzin/
NIEDZIELA       28.05.2023 !!! 10.30 Dziękczynno-błagalna z racji uroczystości I Komunii św.; w intencji dzieci, ich rodziców i bliskich. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych, a zwłaszcza za dar sakramentalnej spowiedzi, pierwszego pełnego udziału w Eucharystii. Prośba o dalsze Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego w nauce oraz łaskę zdrowia i opiekę NMP.
ZIELONA GÓRA – ZATONIE   kościół Mariacki
SOBOTA              20.05.2023 18.00 + Helena MUSIAŁ
NIEDZIELA       21.05.2023 10.30 Dziękczynno-błagalna z racji uroczystości I Komunii św.; w intencji dzieci, ich rodziców i bliskich. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych, a zwłaszcza za dar sakramentalnej spowiedzi, pierwszego pełnego udziału w Eucharystii. Prośba o dalsze Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego w nauce oraz łaskę zdrowia i opiekę NMP.
ŚRODA                24.05.2023 17.00 + Stanisław KONOPKA /od Marii i Ryszarda Nowaków/
PIĄTEK             26.05.2023 17.00 + Stanisław KONOPKA /od Renaty i Roberta Bryjów/
SOBOTA            27.05.2023

18.00  

          

Dziękczynno-błagalna. Podziękowanie za zdroje łask. Prośba o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo, w intencji Alfreda z okazji rocznicy urodzin.
NIEDZIELA       28.05.2023 !!! 9.00 + Bożena Wieczorek
ŁUGI – kościół parafialny św. Wawrzyńca
NIEDZIELA       21.05.2023 !!! 12.30 + + rodziców: Kazimiera /37 rocz. śm./ i Bronisław WIERNIK oraz zmarli z rodziny.
WTOREK          23.05.2023 17.00  
NIEDZIELA      28.05.2023 !!! 12.30     Dziękczynno-błagalna z racji uroczystości I Komunii św.; w intencji dzieci, ich rodziców i bliskich. Podziękowanie za zdroje łask otrzymanych, a zwłaszcza za dar sakramentalnej spowiedzi, pierwszego pełnego udziału w Eucharystii. Prośba o dalsze Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego w nauce oraz łaskę zdrowia i opiekę NMP.